Майдан

За останній рік центр Києва бачив надзвичайно багато громадських заходів на підтримку незалежності, цілісності України, миру і справедливості в ній. В час, коли люди гуртуються перед обличчям небезпеки і скрути, свій вклад в спільну справу прагне зробити кожен український громадянин, кожен, хто, незалежно від місця свого народження і мови, якою вимовив своє перше слово, вважає Україну рідною землею.

5 жовтня на Хрещатику можна було побачити незвичайний марш – центральною вулицею крокували молоді люди в українських та кавказьких національних костюмах. Тріпотіли на вітру стрічки українських віночків, барабан відбивав ритм, металічним дзвоном відзивалися кавказькі кинджали, майоріли прапори України та Азербайджану, а у словах на плакатах була відображена мрія кожного серця - «За Мир в Україні». Урочиста хідь завершилась виконанням українського гімну на Майдані Незалежності, до якого моментально долучилися десятки перехожих, а по завершенню вони скандували «Молодці!». Адже гріє і переповнює щастям усвідомлення, що ми не одинокі у нашій боротьбі, що цей чорноволосий парубок поряд з тобою, що співає гімн з ледь відчутним східним акцентом, - не випадковий гість, не байдужий спостерігач нашої боротьби, а активний учасник, частинка цілого, вірний друг та побратим на нашому спільному шляху до перемоги.

Ця чудова ініціатива, організація Маршу, належить молодим хлопцям, засновникам громадської організації «Світ Молоді», керівникам «Школи кавказьких народних танців в Києві N 1» , Ніджату Мірзоєву та Шамсі Маггерамову. За їх плечима вже не один гучний концерт, благодійні акції, культурні заходи. Сьогодні ж вони хотіли нагадати, що в унісон з серцями українців б’ються серця і представників інших народів, які проживають на території України.

Після «Маршу за Мир» організаторами було заплановано концерт, що відбувся на сцені біля Лядських воріт на Майдані Незалежності. Розпочалося дійство із палкого танцю у виконанні ансамблю «Кавказ». Перші звуки запальної мелодії поманили до себе перехожих з усього Майдану і примусили плескати в такт і пританцьовувати на місці, адже артистизм, енергія та щирі емоції танцюристів не могли не проникнути в серця глядачів.

До участі в концерті були запрошені різноманітні творчі колективи, серед яких Школа східного та циганського танцю «Dance Hayat», школа східного танцю «Шелковый путь», які подарували глядачам індійські класичні, пенджабські, українські танці. Ансамбль «Кавказ» познайомив українців з танцями різних народів Кавказу: дагестанський танок «Біля джерела», азербайджанські народні танці: "Ялли" , "Наз еляме", "Нельбекі", грузинські: "Картулі", "Гандаган" та ін.

На завершення серед найактивніших глядачів було проведено танцювальний конкурс, переможці якого отримали символічні призи від «Школи кавказьких народних танців».

Важко було відірвати погляд від бурхливого танцювального виру на сцені, та все ж озернившись бачиш численні усміхнені обличчя, бачиш дітей, які на свій манер намагаються повторити рухи танцюристів, бачиш схвалення і визнання в очах людей, які відчули і повірили у щирість цих юнаків і дівчат, які мовою танцю промовляли, що хоч ми різні зовні, та ми єдині у своїй любові до України.

Головня Світлана